Mozaikové bazény - bazény s keramickým obkladom.

Túžite po nadštadardnom bazéne? Potom je pre vás keramický bazén tou pravou voľbou !

bazenservis_bazen_keramicka_mozajkaKeramický obklad ako povrchovú úpravu je možné použiť pri výstavbe vnútorných i vonkajších, verejných i privátnych bazénových komplexov a ocenia ju aj tí najnáročnejší zákazníci.

Pri výstavbe keramického bazéna sa používa špeciálna bazénová keramika ktorou sa obložia steny aj dno bazénu. Pre bazény je určená špeciálna bazénová keramika fyzikálne vlastnosti umožňujú jej použitie v bazénoch. Musí obsahovať špeciálne tvarovky prelivných hrán a žľabov, systém zaoblených hrán, protišmykové dlažby, tvarovky pre schody ... Bazénová keramická mozaika a umožňuje taktiež rôzne varianty obkladov bazénov ako aj stien bazénových hál. Keramický obklad a mozajky môžeme použiť pre všetky tvary bazénov vrátane bazénov s rôzne zaoblenými stenami.

Dôležitou fázou výstavby keramického bazéna je zabezpečenie stavebnej pripravenosti. Táto spočíva vo vybudovaní odizolovanej železobetónovej vane z vodostavebného betónu. Precízne a presné vybetónovaní ušetrí náklady na vyrovnávacie hmoty, nakoľko povrch bazénových stien, dna a hrán musí byť v absolútnej rovine. Po vyrovnaní stien a dna je potrebné bazén dôkladne opatriť hydroizolačnou stierkou, kvalitu ktorej spoľahlivo preverí 7 – dňová zátopová skúška. Až po tomto postupe je možné pristúpiť k lepeniu obkladov špeciálnymi lepidlami a dokončiť špárovacími hmotami určenými pre použitie v bazénoch.

Keramický obklad má vysokú životnosť a hygienickú čistotu. Naviac niektoré druhy ako Agrob Buchtal sú opatrené špeciálnou povchovou úpravou odpudzujúcou nečistoty Hydrotect, čo značne uľahčí ich údržbu a čistenie.